به عنوان یک تولید کننده یا قانونگذار حوزه مواد غذایی، ایمنی یکی از دغدغه های بزرگ شماست. اما چگونه می توانید مطمئن باشید که سیستم مدیریت ایمنی غذایی (FSMS) شما دنباله رو اقدامات بهینه بین المللی است؟ اگر در جستجوی مشاوره ای برای اطمینان از استاندارد بودن FSMS هستید، ISO 22004 می تواند به شما کمک کند.

ایزو 22004 بخشی از مجموعه استانداردهای ISO 22000 در زمینه مدیریت ایمنی غذایی است. برخلاف دیگر FSMSs، ISO 22000 به دلیل داشتن کنترل بیشتر بر خطرات، این استاندارد خاص و بی نظیر است. اکثر سیستم های مدیریت ایمنی غذایی نیازمند موارد زیر هستند:

  • برنامه های پیش نیاز (PRPs)
  • نقاط کنترل بحرانی (CCPs)

اما، ISO 22000 علاوه بر موارد فوق به برنامه های پیش نیاز عملکرد (OPRPs) هم احتیاج دارد.

اگر به سرواژه ها و کلمات فنی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چرا به ISO 22000 نیاز دارید. این استاندارد به شما آنچه را که برای تنظیم FSMS می خواهید ارائه کرده، فرمتی همچون دیگر استانداردهای سیستم مدیریت ایزو را داشته و این سازگاری سازماندهی اعمال سیستم های چندگانه را میسر می سازد.

استاندارد ISO 22004 همراه و دستورالعمل استفاده از ISO 22000 است و الزامات جدیدی را اضافه نمی کند. اما به دلیل اینکه یک مدرک راهنماست، دارای جزئیات بیشتر بوده و بر حوزه هایی متمرکز می باشد که به توضیح بیشتری نیاز دارند، این استاندارد همه چیز را آسانتر کرده و به شما کمک می کند تا به راحتی میان PRPs, OPRPs و CCPs تفاوت قائل شوید، که اغلب هم کار دشواری است.

با ISO 22004 یاد می گیرید که مقیاس های معمولی PRP شامل پیش بینی های اولیه همچون شستن دست ها، حفظ پاکیزگی محیط فرآیند یا برنامه نظافت اولیه است.

از سوی دیگر، مهمترین و اثرگذارترین بخش مقیاس های کاهش خطراتی مانند مراحل طبخ یا گرمایش که باکتری ها را می کشد،CCPs می باشند. OPRP نیز یک مقیاس ایمنی میانی است، نظیر نگهداری سرد.

استاندارد ISO 22004 برای هر سازمانی که در زنجیره تامین غذایی در جستجوی اعمال سیستم های مدیریت ایمنی غذایی مبتنی بر ISO 22000 است، مفید می باشد که شامل طیف گسترده ای از تولید کنندگان علوفه و مواد اولیه تا تولید کنندگان مواد غذایی، متصدیان بخش های حمل و نگهداری و پیمانکاران، خرده فروشان و بازارهای عمده فروشی و تامین کنندگان خدمات می باشد.